2017-10-10

Paula Karpowicz: Dziewczyny zacznijcie śpiewać!

0

Wokalistka Top Girls specjalnie dla DISCOPOLOMUSIC.PL o planach zespołu. Justyna, Angelika i Paula brawurowo zawojowały listy przebojów disco polo. Żeńska grupa wylansowała kilka otworów m.in. „Nie będę Twoja”, „Wesele” czy „Czeski film”. Dziewczyny mają na swoim koncie duety z Marcinem Millerem oraz Kamilem Chludzińskim z grupy Extazy.

- Jakie są plany Top Girls na najbliższe tygodnie? Pracujecie, czy też możecie pozwolić sobie na odrobinę odpoczynku?
- Czas zajmują nam koncerty. Możemy się pochwalić, że będziemy jeszcze w październiku występować w Wielkiej Brytanii. Odwiedzimy zarówno Anglię, jak i Szkocję. Na miejscu będziemy nagrywać teledysk do nowego utworu zatytułowanego: „Zakochana”. Co charakterystyczne, klip nie powstaje wg ściśle określonego scenariusza. Będziemy pokazywać, co się dzieje w trasie. Pokażemy jak wygląda cała wyprawa - począwszy od wejścia do samolotu, poprzez koncerty, odpoczynek itp. Materiał ukaże się po świętach Bożego Narodzenia.

- Udało wam się wypromować kilka przebojów, wśród nich niekwestionowanym hitem jest „Mleczko”, piosenka która notuje prawie 28 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Jaki jest przepis na szlagier?
- Przyznam, ze początkowo nie chciałyśmy nagrywać tego utworu, a okazał się on faktycznie hitem. Myślę, że nie ma reguły, być może czasem tak jest, że to co podoba się publiczności nie koniecznie na pewnym etapie nie przekonuje artystów.

- Wasz kalendarz jest bardzo napięty. Liczne występy w całym kraju i to zarówno na wielkich, jaki i małych imprezach. Na których z nich bawicie się najlepiej?
- Jedne i drugie mają swoją magię. Dobrze czujemy się na dużych scenach, jest wówczas naprawdę potężna dawka adrenaliny. Z drugiej strony małe koncerty mają swój urok. Publiczność w klubie przychodzi posłuchać jedynie nas, śpiewają razem z nami, po występie rozmawiają i robią wspólne zdjęcia. To naprawdę bardzo przyjemne. Na wszystkie spotkania z fanami bardzo czekamy.

- Dlaczego na scenie disco polo jest tak mało kobiet?
- Faktycznie parytety nie są zachowane. Dziewczyny mają o wiele trudniej w branży, pod chyba każdym względem i trudno mi powiedzieć, dlaczego tak jest. My jesteśmy tak naprawdę jedynym girlsbandem disco polo. Namawiam wszystkie panie, aby próbowały swoich sił śpiewaniu.

Rozmawiał Michał Pogodowski

 

Komentarze
© Disco Polo Music 2017